Garmin Marq 2 через півроку після презентації
Вже минуло понад півроку з моменту презентації американською компанією Garmin другого покоління популярних годинників серії Marq. І, мабуть, варто підбити деякі підсумки користування цим гаджетом і порівняти їх із першими враженнями піврічної давності.
Першим враженням від Garmin Marq Gen 2 було те, що вони дуже дорогі. Лінійка була представлена п'ятьма моделями:
- Athlet, для активних занять спортом;
- Adventure, для походів та подорожей;
- Captain, для тих, хто пов'язаний із морем;
- Aviator, для пілотів;
- Golfer, для шанувальників гольфу.
І якщо оцінювати лише дизайн, то вони справді виглядають «крутішими», ніж всі годинники, які випускалися під брендом Гармін до цього. Проте ціна близько двох тисяч доларів, наприклад, за Garmin Marq Aviator, передбачала і відповідний функціонал.
В принципі, очікування цілком виправдалися, за винятком деяких нюансів, що виявились у процесі використання гаджета.
Дизайн годинників, і як вони носяться
Помітно, що деякі особливості нової лінійки, зокрема дизайн, технології екрану та збільшений термін роботи батареї, перегукуються із серією Garmin Epix, але не можна заперечувати і те, що оформлення нових Marq 2 Garmin зробило кілька суттєвих кроків уперед.
У виготовленні годинника використовувалися високоякісні матеріали. Корпус виконаний з титану п'ятого класу, стійкішого до механічних впливів, ніж цей метал другого класу, який використовувався в Marq першого покоління. За відгуками користувачів, після першого півроку активного використання, у тому числі у спортзалі та турпоходах, на корпусі не з'явилося жодної подряпини чи вм'ятини.
Garmin Marq Gen2 обзавівся і новим дисплеєм Amoled із сапфіровим склом, яке також не отримало за півроку жодної подряпини.
Екран на 0.1 дюйма менший за 1,3-дюймовий дисплей Epix 2, але помітно, що щільність пікселів стала більшою, в порівнянні з першим поколінням Marq. Можна впевнено сказати, що повернутися до звичайного РК-дисплея після використання цього Amoled буде дуже складно. До хорошого звикаєш дуже швидко.
Правда, якщо оцінювати Marq Gen 2 тільки по одному дисплею, то Epix 2 з аналогічним Амоледом коштують більш ніж удвічі менше.
Однак, якщо говорити про візуальне враження, то оригінальний дизайн і наявність дрібних унікальних деталей, наприклад, у вигляді індивідуальних гравіювань або кнопок керування різної форми, то приходить розуміння, що це «правильний» годинник для успішної людини, який, можливо, коштує своїх грошей.
Функції відстеження
Якщо говорити про спортивне відстеження, то загальна група функцій Marq Gen 2 також ґрунтується на можливостях у Epix 2, але й дещо доповнена. Тобто користувач отримує повний комплекс функцій. До того ж, про існування чималої частини з них багато хто навіть і не підозрював.
Протестувати їх за півроку практично неможливо, але слід зазначити, що користувач отримав весь функціонал, який був в останніх версіях Forerunner, Epix і Fenix, включаючи:
- HRV Status;
- удосконалений Race Predictor;
- Training Readiness;
- відомості про витривалість та багато інших функцій, у тому числі кілька ексклюзивних.
Багатодіапазонне диво GPS
Поява на різних моделях преміальних гаджетів Гармін, включаючи Garmin Marq 2 Gen, приймача Multi-Band GPS, як і StlQ, суттєво вплинула на точність відстеження, наприклад пробіжок.
Тепер гаджет приймає самостійні рішення про перехід на двочастотний режим роботи навігатора, залежно від умов, у яких користувач знаходиться. Водночас така можливість забезпечує не тільки більшу точність позиціонування, але й раціональне використання акумулятора. І, безперечно, при переході з більш старої моделі, наприклад, на Garmin Captain Gen 2, різниця буде дуже відчутною.
Але назвати цю функцію винятковою також буде не зовсім правильно, оскільки вона є й у конкурентів.
Контроль серцевого ритму: не швидкий, але стабільний
Нове покоління Marq наділене оптичним датчиком серцевого ритму Garmin Elevate V4, який вже добре знайомий за моделями Venu 2, Forerunner 955 або Fenix 7. Можна сказати, що він досить точно показує частоту ритму серця в реальному часі, з похибкою в кілька ударів, але реагує на коливання дещо повільніше, ніж, наприклад, годинники від «яблучного» конкурента – Apple Watch. Однак додаткові функції, які ґрунтуються на роботі датчика, можна назвати необмеженими. І можна цілком обґрунтовано стверджувати, що важко буде знайти подібні гаджети з такою кількістю функцій відстеження, які до того ж завжди відповідають реальності.
Але все ж таки не обійшлося без кількох «ложок дьогтю»
Першою такою «ложкою» Garmin Marq можна назвати моніторинг сну. Ну, не вдається американському бренду реалізувати цю функцію нормально! Можна кілька годин повалятися на дивані, мандруючи соцмережами в телефоні, і отримати вранці інформацію про 15 годин повноцінного сну, яка не враховує активності між двогодинним відпочинком і справжнім сном. На це можна було б не звертати особливої уваги, але такі помилки трапляються досить часто, і вони впливають на інші показники, до яких зникає довіра. Наприклад, до функції «Готовності до тренування».
Заради справедливості треба сказати, що й гаджети конкурентів грішать такими неточностями, але від деяких Garmin Marq 2 Adventure може і відставати, що для преміальних годинників непростимо.
Другою «ложкою» можна назвати зайву кількість функцій відстеження, що відзначають багато користувачів. Вони вважають, що для преміальних годинників їх більше, ніж достатньо. Але це спірне питання, на яке кожен має свою відповідь, що відповідає його перевагам.
Також слід зазначити, що Garmin Marq Adventure Gen 2 або Golfer більш громіздкі, ніж інші моделі спортивного годинника бренду. При діаметрі корпусу 46 міліметрів вони важать понад 85 грамів, і під час марафону, гри в гольф або силових тренувань можуть бути незручними. Тому, може, і не варто вважати годинники Marq 2 універсальними, а розглядати їх як гарний аксесуар для повсякденного використання та відпочинку, наділений багатим функціоналом, який буде лише переконливим доповненням до їхнього преміального дизайну.
Індивідуальні функції
Але все ж таки розробники Гармін постаралися, запропонувавши лінійку з п'яти моделей, що мають деякі індивідуальні функції. Так, наприклад, годинник Marq Golfer Gen2 наділений шикарними функціями для занять гольфом, які запозичені у спеціальних годинників для гольфістів Garmin Approach S62, але упаковані в більш «крутий» корпус і мають «просунутий» дисплей. Це стосується і моделі Captain, в якій використовується багато функцій моделі Quatix, і Aviator, зі спеціальними функціями від D2. А Garmin Marq Adventurer Gen 2 може похвалитися якіснішим орієнтуванням по спеціальних картах Marq.
А ось модель Garmin Athlete Gen 2, хоч і не має нічого особливого для тріатлону, але на відміну від Epix, наділена новим радником Garmin Jet Lag Adviser, який допомагає в управлінні заняттями спортом та відновленням після тренувань та змагань. Поки що цей помічник включає незвичайну тимчасову шкалу та кілька порад, але фахівці Гармін запевняють, що це лише початок.
Загалом ексклюзив не дуже вражає. І що ще трохи засмучує, так це те, що Гармін Марк Атлет або Капітан, як і інші моделі лінійки, не отримали деяких дійсно цікавих функцій, які вже мають деякі доступніші гаджети бренду.
Так, наприклад:
- Venu 2 Plus є поки що єдиною в сімействі Garmin моделлю смарт-годинника, яка має апаратне забезпечення для роботи з електрокардіографом (це провід усередині годинника, приєднаний до безелю, і металеве кільце навколо датчика ЧСС);
- Venu 2 Plus має також мікрофон і динамік, які відсутні в інших виробах американської компанії;
- Vivomove Trend вже має бездротову зарядку, ставши першим гаджетом бренду з такою можливістю.
Правдою є і те, що жоден смарт-годинник, хоч і дуже дорогий, не може об'єднати в собі всі існуючі функції. Проте є деяке розчарування через те, що Garmin Marq Gen 2 Adventurer або Athlet не мають деяких базових можливостей.
Особливості заряджання та акумуляторна батарея
Так, звичайно, у моделей другого покоління лінійки Marq немає популярної зарядки Qi, наявністю якої радують нещодавні гібриди від Garmin – годинники Vivomove Trend, але і вони виділяються досить оригінальним способом зарядки.
Garmin Marq Gen 2 Adventurer, Athlet та інші моделі лінійки мають спеціальну зарядну шайбу на базі USB-C, що забезпечує швидше поповнення заряду акумуляторної батареї, ніж, наприклад, у Fenix 7 або Epix 2. Так, якщо за допомогою звичайної зарядки гаджет можна зарядити за 2-3 години, зарядна шайба для другого покоління Марк Гармін здатна поповнити акумулятор від 0 до 100% всього за одну годину.
Тобто, якщо хтось забув зарядити свій Garmin Marq Captain Gen 2, то виконати підзарядку на 20-25% можна і під час зборів перед виходом з дому.
Чим також порадували нові годинники, так це часом автономної роботи. При постійно увімкненому дисплеї Amoled та функції стеження GPS в енергозберігаючому режимі гаджет здатний протягнути на автономці до 5-6 днів.
У попередній версії заряд сильно витрачала функція Puls Ox, що контролює рівень насичення крові користувача киснем, а також опція прослуховування аудіофайлів. Але у нових гаджетах споживання вдалося трохи скоротити.
Якщо ж вимкнути опцію AOD (постійно увімкнений дисплей), то час функціонування на одному заряді Garmin Adventurer 2 може досягати і кількох тижнів.
В іншому на одному заряді можна 25 годин відстежувати фізичну активність, використовуючи режим All Systems GPS, або 20 годин слухати музику на потоковому сервісі. І це дуже вражає, враховуючи, наприклад, що смарт-годинник від Apple лінійки Ultra здатний загалом лише на 2-3 дні роботи в автономному режимі.
І що зрештою?
Так, Garmin Marq Gen2 вражають своїм дизайном та функціональністю, а також переконливою надійністю.
Так, годинники за півроку експлуатації не втрачають свого потенціалу. Але залишається питання їхньої високої вартості. Правда, завжди можна придбати набагато дешевшу модель з меншим, але схожим функціоналом.
Головне, що є вибір. І у Garmin він досить великий.
Джерело: garmin-official.com.
- Серію Venu 3 чекали вже давно. І ось, нарешті, 30 серпня 2023 року компанія Garmin оголосила про її запуск у продаж. На вибір пропонуються два розміри корпусу: 41 мм та 45 мм.
- Garmin Foretrex 801 та Foretrex 901 Ballistic Edition – універсальні гаджети для навігації на вашому зап'ястіУ квітні 2023 року компанія Garmin анонсувала GPS-навігатори Foretrex 801 та Foretrex 901 Ballistic Edition. Новинки мають зацікавити військовослужбовців, мисливців та спортивних стрільців.